PARTI SILVERBESTICK 13 delar SAMT 2 SERVETTRINGAR, olika tillverkare, bla Bigelow & Kennard, mest 1900-tal. Tot ca gram.

Två uppläggningsbestick i jugend, medicinsked, 6 dessertskedar, modell "Svensk rund", GAB, fyra mindre udda skedar av olika modell, påpetare. Längd 10-23 cm.

Slitage, några delar med graverade namn.

Utropspris
1 200 SEK