JARDINIERE, nysilver samt glas. Jugend. 1900-talets början.

Oval med lätt böjd form. Lös glasinsats. Rik dekor av bland annat bland annat snedställda kvadrater samt räfflade partier på glasinsats, stomme med lagerbladsgirlanger. Längd ca 63 cm.

Slitage, repor och märken. Några nagg på glasinsats. Anlupet.

Utropspris
3 000 SEK