Arne Jones E1299

SKYLTDOCKA, Hindsgaul Mannequins A/S, Danmark, 1900-talets sista kvartal.

Sittande kvinna med brun peruk. Peruk märkt Hindsgaul. Skyltdocka märkt C1 bak på huvudet samt etikettmärkt "HINDSGAUL MANNEQUINNS A/S Danmark Nr 5513"

Slitage samt fläckar.

Utropspris
1 500 SEK