Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
469239

SKYLTDOCKA, Hindsgaul Mannequins A/S, Danmark, 1900-talets sista kvartal.

Sittande kvinna med brun peruk. Peruk märkt Hindsgaul. Skyltdocka märkt C1 bak på huvudet samt etikettmärkt "HINDSGAUL MANNEQUINNS A/S Danmark Nr 5513"

Slitage samt fläckar.

Lähtöhinta
1 500 SEK