JAKOB AVENIUS ANCKARSVÄRD, olja på pannå, signerad och daterad 2008 a tergo.
Träd i vinterlandskap från utställningen "Nocturne". Yttermått 53 x 39 cm.
Obetydligt slitage.
"Nocturne", Galleri Niklas Belenius, 2008.
Utställningskataloger och information om konstnären medföljer.