BIBLIA SACRA, figuren Biblischer historien Alten und Neuen Testaments, utan tryckår och ort, 1700-tal.

16 illustrerade sidor efter Georg Christoph Kilian. Halvband av skinn med marmorerade pärmar.

Slitage, fläckar, några sidor med skador och lagningar, skador på bokbandet, troligen saknas minst två sidor.

Utropspris
1 500 SEK