KUNGLIG MEDALJONG, vaxpoussering, Gustaf IV Adolf, 1800-talets första hälft.

Infälld porträttprofil i ljusröd vax av Konung Gustav IV Adolf av Sverige under välvt glas i rund metallram. Kvadratisk träram i svart med text i guld. 14,5 x 14,5 cm.
Gustav IV Adolf (1778-1837) was King of Sweden from 1792 until his abdication in 1809. He was the son of Gustav III of Sweden and his queen consort Sophia Magdalena, eldest daughter of Frederick V of Denmark and his first wife Louise of Great Britain

Slitage, smärre repor.

Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

605. Inger Ekdahl, Utan titel.
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
31 000

ditt bud
Aktuellt bud:
34 000 SEK