Carl Johan Fahlcrantz

(Sverige, 1774-1861)
Carl Johan Fahlcrantz
(Sverige, 1774-1861)

FAHLCRANTZ, CARL JOHAN, hans art, olja på duk, 1800-tal.

Motiv av sydländskt landskap med bro och vattenfall. 29 x 32.

Repor, krackelyrer, smärre färgbortfall.

Konstnär

Utropspris
2 500 SEK