Mahogny. Dörrpar i glas med rutmönster, bakomliggande hyllplan, utskjutande krön. Bredd ca 75, djup 22, höjd 75 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor, märken. Kompletterad. Troligen fattas ursprungligt underskåp.