TEKOPP MED FAT SAMT bägare, förgyllt silver, Ryssland, 1900-talets första hälft. Vikt ca 219 gram.

Kopp och fat med emaljdekor i blått, vitt och rött, fatets diameter 10,5 cm. Bägare med emaljdekor, höjd 5 cm.

Bruksslitage. Emaljdekor med slitage.

Utropspris
1 500 SEK