Anders & Bess Wissler

(Sverige)
Anders & Bess Wissler
(Sverige)

VAS, starkeldsgods, Anders och Bess Wissler, ateljé Solklinten Mariefred. Signerad och daterad 1910.

Smal hals. Grön glasyr. Höjd 22,5 cm.

Smärre tillverkningsdefekter.

Utropspris
2 000 SEK