TAKLAMPA, Itsu, Finland 1950-tal. Höjd ca 78 cm.

Mässingsstomme med tre glaskupor. Blad- och blomsterdekor. Tillverkarens stämpel Itsu.

Ej funktionstestad. Bruksslitage.

Utropspris
500 EUR