SKRIVBORD, AB Svenska Möbelfabriken, Bodafors, omkring 1900-talet mitt.

Fanerat i teak med svarvade ben och två lådor i sarg. Plakettmärkt. Längd 110, bredd 60, höjd 72 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, mindre fanerskador, sprickor och lagning. Smärre fläckar, något blekt. Nyckel finns.

Utropspris
2 000 SEK