Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

SKRIVBORD, AB Svenska Möbelfabriken, Bodafors, omkring 1900-talet mitt.

Fanerat i teak med svarvade ben och två lådor i sarg. Plakettmärkt. Längd 110, bredd 60, höjd 72 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, mindre fanerskador, sprickor och lagning. Smärre fläckar, något blekt. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK