GOLVLAMPOR, ett par snarlika, 1800-talets andra hälft.

Höj- och sänkbara. Omgjorda fotogenlampor. Lägsta höjd 131 cm.

Slitage, anlupet. Ej funktionstestade.

Utropspris
2 500 SEK