Carl Fredrik Kiörboe

(Danmark/Sverige/Frankrike, 1799-1876)
Carl Fredrik Kiörboe

CARL FREDRIK KIÖRBOE, olja på pappannå, signerad samt daterad 1837.

Man med häst. 30 x 43.

Krackeleringar. Repor. Märken.

Utropspris
3 000 SEK