ÖLGLAS 12 st, Erik Höglund, Boda, 1950-60-tal.
Munblåsta med blåsig bärnstensfärgad glasmassa. Påklippt dekor av ansiktssigill. Signerade H381. Höjd ca 14,5 cm.
2 glas med spricka.