SKRIVBORDSLAMPA, Jacob Jacobsen, Modell L-1, Luxo, 1900-talets senare del.

Lackerad metall, märkt i godset, längd ca 100 cm.

Ej funktionstestad, bruksslitage, repor, ej ursprungligt fäste.

Utropspris
1 500 SEK