TILLBRINGARE med SAFTGLAS, 12 st, "Harlekiini" Nanny Still, Riihimäki Glasbruk, 1960-tal.
Turkost glas, kannans hänkel i klarglas. Glasens höjd 14 cm. Kannans höjd 36 cm.
Smärre bruksslitage.