Glas

Inred med vackra glasskulpturer eller stora glasserviser för det dukade bordet, här finner du glas från alla tider, från det tidigaste romerska glasen till designpjäser från kända skandinaviska glas bruk så som Kosta Boda, Orrefors och Iittala. Under slutet av 1500-talet och början av 1600-talet började glashantverket ta form i... Läs mer

Föremål i fokus

78 föremål
Edvin Öhrström, vas Ariel 1954 signerad.
1 tim 50m
4 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Göran Wärff, unik skål, Kosta.
2d 23 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kjell Engman, karaff, Kosta Boda.
4d
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

866E. Johan Stålbom, "Christian Joachim Klingspor" (1714-1778) & makan "Helena Christina Klingspor" (född De Besche) (1730-1765).
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
15 000

ditt bud
Aktuellt bud:
15 000 SEK