UNDERVISNINGSMATERIAL FÖR SYNSKADADE, 4 st, M. Kunz, Tyskland 1800-talets slut.

Reliefkartor med punktskrift. Dänemark und der Dänischen Kolonien, 1889. Niederlande und Belgien. Europa, 1889. Palästina, 1893. Storlekarna ca 40x47 cm.

Slitage, skador, gulnade.

Utropspris
150 EUR