FÄRGLITOGRAFIER, 5st, bland annat ritade av I.H. Sjöholm, tryckta av C. Müller, 1800-talets mitt

"Smålands Husar Regemente", "Lif gardet till häst", "Lif regementets hussarer", "Lif regementets dragoner". "Skånska dragon regementet", ritad av Gustaf Söderberg, tryckta av C. Scheele. 37,5-38 x 27,5-28.

Ej examinerade ur ram. Gulnade. Fuktfläckar.

Utropspris
2 500 SEK