Målat. Beslag av mässing. Raka avsmalnande ben. Bredd 116. Djup 69. Höjd 78 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor och märken. Färgbortfall. Senare målning. Något slagen skiva. Nyckel bara fungerande till två lådor. Fläckad skiva.