FIGURIN OCH VÄGGPLATTA, 2 st, stengods. Curt Addin, Glumslöv. 1960-/70-tal.

En fågel och en väggplatta med fåglar i bladverk. Delvis glaserade. Stämpelmärkta. Höjd ca 11 cm, väggplattan ca 23x27 cm.

Obetydligt slitage.

Utropspris
1 200 SEK