SOCKERSKÅL OCH GRÄDDKANNA, silver 835, svenska importstämplar, 1900-talets första hälft. Vikt ca 416 gram.

Rokokostil. Driven dekor med blommor och bladverk. Gräddkannans lock krönt av blomma. Höjd 10 och 13 cm.

Ytskikt med slitage och fläckar.

Utropspris
2 000 SEK