TAKLAMPA, "Candus Cylinder", Uno Kristiansson, Luxus, 1900-talets andra hälft. Höjd ca 164 cm.

No 3320. Stomme av mässing. Nio cylindriska kupor av vit plast i två etage. Märkt med etikett. Diameter ca 80 cm.

Ej funktionstestad. Något anlupen metall. Repor.

Utropspris
5 000 SEK