Francois Boucher

(Frankrike, 1703-1770)
Francois Boucher
(Frankrike, 1703-1770)

FRANCOIS BOUCHER, efter, färgakvatintetsning, sent 1700-tal.

"Leda och svanen". Gravör Jean-Augustin Léveillé. Motivyta 26,5x20 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad, viss bleknad. Blad med smärre hål.

Jmf Musee du du Louvre Gravé d'après Boucher 6806 LR/Recto Réserve Edmond de Rotchild Portefeuille 253

Utropspris
1 800 SEK