Dora Jung

(Finland, 1906-1980)
Dora Jung
(Finland, 1906-1980)

DORA JUNG, RYA. Sign DJ.

Handknuten. 151X108 cm.

Sedvanligt slitage.

Proveniens

Used to be in Dora Jungs own use.

Bok: Ryijy, Annikki Toikka-Karvonen Otava, 1971, sida 335.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
1 000
11 330
1 043
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (29 bud)
11
10 nov 2015 17:09
1 000 EUR
10
10 nov 2015 17:09
980 EUR
11
10 nov 2015 17:08
960 EUR
10
10 nov 2015 17:08
940 EUR
11
10 nov 2015 17:08
920 EUR
10
10 nov 2015 17:08
900 EUR
11
10 nov 2015 17:07
880 EUR
10
10 nov 2015 17:07
860 EUR
11
10 nov 2015 17:06
840 EUR
10
10 nov 2015 14:27
820 EUR
9
10 nov 2015 14:27
810 EUR
9
10 nov 2015 14:26
800 EUR
10
10 nov 2015 14:26
780 EUR
9
10 nov 2015 14:24
760 EUR
10
10 nov 2015 14:24
740 EUR
9
8 nov 2015 15:31
720 EUR
8
8 nov 2015 15:31
700 EUR
8
8 nov 2015 10:07
670 EUR
8 nov 2015 10:07
650 EUR
7 nov 2015 10:04
621 EUR
7 nov 2015 10:04
601 EUR
5 nov 2015 23:15
600 EUR
3 nov 2015 20:54
400 EUR
1 nov 2015 18:49
325 EUR
1 nov 2015 13:05
250 EUR
29 okt 2015 9:30
175 EUR
22 okt 2015 19:44
165 EUR
22 okt 2015 15:24
35 EUR
20 okt 2015 20:55
30 EUR

Maiju Kemppainen