LISA JOHANSSON-PAPE, taklampa, 1900-talets mitt. Tot. höjd 143-160 cm.
Två ljuspunkter, kuporna i matterat glas med randdekor. Kupans längd 26 cm, diameter 11 cm.
Bruksslitage. Ej funktionstestad.