OIVA TOIKKA, SKÅL, glas, jubileumsskål Suomi Finland 90 år. Signerad O. Toikka, märkt Iittala.
Ultramarin blått glas, höjd 22 cm. Märkt i glaset Suomi 1917-2007 Finland. I originallåda.
Smärre bruksslitage.