Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

MINECRAFT STEVE, NK 2015, JoAnn Tan Studio.

Minecraft Steve hållande en tallrik med futuristisk julskinka. Tillverkad av MDF och folie. Bredd 90, djup 90, höjd 177 cm.

Smärre slitage och repor. Enstaka stötmärken och mindre kantskador.

Proveniens

Nordiska Kompaniets julskyltning 2015.

Föremålet i denna auktion har ingått i NKs julskyltning 2015 och är ej avsett för vidare kommersiellt utställningssyfte.
Intäkterna från auktionen skänks oavkortat till Barncancerfonden.

Utropspris
6 000 SEK