VÄSKA och PLÅNBOK, Mulberry.
Fodrad väska med justerbar axelrem. Scotchgraincanvas, detaljer i läder och logomärkt mässing.
Tre fack, varav ett med dragked, samt en dragkedsförsedd innerficka.
Plånboken med 6 kortfack, två sedelfack och ett dragkedsförsett fack.
Etikettmärkt "Fabrique en Angleterre" och "Mulberry MADE IN ENGLAND" samt märkt med logo på numrerad plakett.
Bredd 24 cm, höjd 25 cm, djup 9 cm.
Röklukt. Bruksslitage.