PALL, majolika, Arabia, sekelskiftet 1800/1900.

I form av stubbe med dekor av blad och blomster samt en ödla. Diameter nedtill 44 cm, upptill 32 cm. Höjd 60 cm.

Slitage, repor. Smärre tillverkningsdefekter.

Utropspris
500 EUR