SYBORD, Karl Johan-stil, 1900-talets mitt.

Fanerat med björk. En låda. Skiva uppburen av lyra. Fyrdelad fotplatta. Längd 56. Bredd 42. Höjd 69 cm.

Slitage. Smärre fanerskador på sockel. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
1 500 SEK