SYBORD, Karl Johan-stil, 1900-talets mitt.

Fanerat med björk. Uppfällbart lock med bakomliggande förvaring. Skiva uppburen av lyra. Fyrdelad fotplatta. Längd 54. Bredd 37. Höjd 69 cm.

Slitage. Något instabilt. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK