Fanerat i mörkbetsat trä. Skiva klädd i grön läderimitation med guldpräglad dekor. Två hurtsar med tre lådor vardera. Tre lådor i sarg. Stol klädd i grön läderimitation. Längd 123 cm, bredd 62 cm, höjd 77 cm. Nyckel finns.
Ställvis slitage. Märken. Nyckel finns.