Johann Baptista Homann

(Tyskland, 1664-1724)
Johann Baptista Homann
(Tyskland, 1664-1724)

JOHANN BAPTISTA HOMANN, karta, handkolorerat kopparstick 1700-talets första hälft.

"Helvetiorum". Bildstorlek 48 x 57 cm.

Slitage. Gulnad. Flertalet större fläckar. Ej examinerad ur ram. Ram med löst bakstycke.

Utropspris
2 000 SEK