JOHANN BAPTISTA HOMANN, karta, handkolorerat kopparstick 1700-talets första hälft.
"Helvetiorum". Bildstorlek 48 x 57 cm.
Slitage. Gulnad. Flertalet större fläckar. Ej examinerad ur ram. Ram med löst bakstycke.