CREMEKOPP, porslin, Qingdynastin, Kina. 1700-tal.

Cremekopp med lock, flätat öra och polykromt blommönster. Höjd ca 8,5 cm.

Smärre slitage. Bränningssprickor.

Utropspris
1 500 SEK