Julius Olsson

(Storbritannien, 1864-1942)
Julius Olsson
(Storbritannien, 1864-1942)

JULIUS OLSSON, olja på uppfodrad duk, signerad Julius Olsson.

Kustvy. 76 x 102 cm.

Uppfodrad duk. Krackelerad. Slitage.

Proveniens

The Swedish Chamber of Commerce in UK, i gåva från Martin Olsson, söner & Tagart Ltd.

Utropspris
10 000 SEK