BORD, sk karusellbord, 1900-talets andra hälft.

Fanerad med mahogny. Skinnklädd skiva. Fyra lådor. Fyrdelad pelarfot. Beslag av mässing. Diameter 112, höjd 71 cm.

Slitage. Repor.

Utropspris
5 000 SEK