TAKLAMPA, T. Røste & Co., 1960-tal. Höjd ca 120 cm.

Stomme i mässing. Tolv ljuspunkter. Etikettmärkt. Diameter ca 60 cm.

Slitage. En ljusarm något skev. Kupor samt några fästen för kupor saknas. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK