SERVERINGSVAGN, Helsingin Uusi Rautasänkytehdas J. Merivaara, 1930-tal.

Förkromad ramverk på hjultrissor. Betsad plywood, övre brickan löstagbar. Bär tillverkarens etikett. Total längd 91 cm, bredd 45 cm, total höjd 68 cm.

Anlöpningar. Ställvis slitage och märken på ytan

Utropspris
300 EUR