Elis Bergh

(Sverige, 1881-1954)
Elis Bergh
(Sverige, 1881-1954)

ELIS BERGH, KANDELABRAR, ett par, nysilver, Swedish Grace, CG Hallberg, Stockholm, 1920-tal.

För två ljus. Höjd 27 cm.

Bruksslitage. Försilvringen ställvis nött.

Utropspris
1 500 SEK