INSTRUMENT FÖR OPTIKER, Nitsche & Günther, Optische Werke A-G, Rathenow Tyskland 1900-talets mitt.

Instrument för synundersökning. Slipade linser, bågar m.m. I plakettmärkt originalschatull. 28 x 26 cm. Höjd 5 cm.

Ej komplett. Slitage. Ej genomgångna.

Utropspris
200 EUR