SOFFA, sengustavianskt provinsarbete 1700/1800-tal.

Vitmålad med bronserade detaljer. Rygg och sidor med spjälor. Skuren dekor av bla bladsnitt. Stoppad sits. L 193.

Slitage. Skadad sits. Ett ben skadat. Kompletterad.

Utropspris
5 000 SEK