Bestående av:
5 matskedar L W Dahlberg, Luleå. Längd ca 21,5 cm.
1 matsked modell Engelsk snäck, P M Wallengren, Ystad 1872.
1 sked Lars Pettersson, Malmö 1874. Längd ca 22 cm.
4 mindre teskedar modell Franska Liljan, Gabriel Dahlberg, Lund 1865.
6 kaffe-/teskedar, GAB, Stockholm 1921-1930. Längd ca 12 cm.
Flera med monogram. Slitage. Enstaka bucklor.