ARVID RUNDBERG, olja på duk, signerad och daterad -99.

Vinterlandskap. 48 x 92 cm.

Krackelyr och färgbortfall.

Arvid Gustaf Rundberg (1875-1938), finsk arkitekt och konstnär.

Utropspris
450 EUR