OKÄND KONSTNÄR, olja på duk uppklistrade på pannå, ett par, signerade och daterade 187?
Stilleben med frukt, ostron, hummer, bröd mm. Ca 34x41 cm.
Senare uppklistrade på pannå/masonit. Slitage och restaurerade. Hål/märken i duk.