NIMBA, Fruktbarhetssymbol, Baga-folket, Guinea, Afrika, 1900-talets mitt

Snidat trä, höjd 93 cm, bredd 64 cm.

Slitage. Nagg.

Proveniens

Kapten Lennart Trey

Utropspris
400 EUR